Участь кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства у Міжнародній конференції «Енергія біомаси: перетворення природного потенціалу на регіональні партнерства"

Представники ННІАЗ Алла Прищепа, Статник Ігро та Тетяна Колесник взяли участь у роботі Міжнародної конференції «Енергія Біомаси: перетворення природного потенціалу на регіональні партнерства" та участь у "Агрофорумі", що відбулись у м. Рівне

Тетяна Колесник виступила як співдоповідач Квака Володимира (старшого наукового співробітника Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН) із доповіддю на тему : «Агроекологічні вимоги та ефекти вирощування Міскантус Гігантеус». У своїй доповіді Тетяна наголосила на значному потенціалі відтворення родючості ґрунтів під цією багаторічною трав’янистою біоенергетичною культурою, встановленому зарубіжними вченими та необхідності розробки технологій управління процесами гуміфікації її листового опаду. Було укладено усні домовленості про спільні дослідження та оцінку агроекологічних ефектів вирощування Міскантус Гігантеус в Україні та розробки відповідних технологій відтворення родючості ґрунтів, зайнятих даною біоенергетичною культурою, яка для України є новою, але дуже перспективною в плані розвитку біоенергетики, целюлозно-паперової промисловості та виробництва екологічних матеріалів для будівництва.

Матеріали конференції розміщено за посиланням: http://uabio.org/uabio-news/3551-conference-opening-rivne-2018-materials

На агрофорумі зібралися агровиробники Київської, Чернігівської та Житомирської областей. Основне питання - постанова Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2017 р. N 890 "Про внесення змін до порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам". Від НУВГП було зроблено доповідь на тему: "Зміни родючості ґрунтів України. Сучасні методи та засоби управління родючістю". Спікер - Тетяна Колесник, докторант кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства.

Відбулася дискусія щодо найбільш ефективних засобів управляння родючістю ґрунтів, в ході якої було підкреслено виключну роль органічної речовини відповідного біохімічного складу у цих процесах.