Участь екологів у Громадських консультаціях щодо приєднання України до Мінаматської конвенції

Участь екологів у Громадських консультаціях щодо приєднання України до Мінаматської конвенції

Викладачі та студенти кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства 2 жовтня взяли участь у Громадській консультації щодо приєднання України до Мінаматського конвенції, яку ініціювала ГО «Всеукраїнстка екологічна ліга» в рамках виконання проекту ПРООН/ГЕФ.

Програмою зустрічі була передбачена презентація законопроекту Закону України «Про ратифікацію Мінаматської конвенції про ртуть». Проект відповідного закону розроблено Міністерством екології та природних ресурсів України зважаючи на нагальну потребу щодо необхідності вживання заходів та визнання серьйозних наслідків для здоров’я людини та навколишнього середовища, що виникають в результаті забруднення ртуттю.

Для довідки: ртуть є хімічною речовиною, що викликає стурбованість у глобальному масштабі внаслідок її здатності переноситися в атмосфері на великі відстані, її стійкості в навколишньому середовищі після потрапляння до нього в результаті антропогенної діяльності, її здатності до біоакумуляції в екосистемах, а також її значних негативних наслідків для здоров’я людини та довкілля.

Змістовний спікерський виступ від Олени Пащенко – заступника голови ГО ВЕЛ, був продовжений дискусією між студентами та представниками екологічних організацій нашого міста, які долучились до заходу.

Зустріч завершилась однозначним рішенням учасників про підтримку впровадження в Україні положень Мінаматської конвенції про ртуть.

Додамо, що викладачі кафедри екології, ТЗНС та ЛГ є членами ГО ВЕЛ від 1997 р., на чолі з головою Рівненського осередку – директорм ННІАЗ професором Аллою Прищепою.назад