Участь представників ННІАЗ у мотиваційному професійному форумі

19.12.2023 ВІДБУВСЯ IV ЩОРІЧНИЙ СТУДЕНТСЬКИЙ МОТИВАЦІЙНИЙ ФОРУМ-2023 «ФАХІВЦІ ДОВКІЛЛЯ: ЗЕЛЕНА ВІДБУДОВА УКРАЇНИ ТА МІЖНАРОДНІ ТРЕНДИ»

Студенти та викладачі кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства 19.12.2023 долучилися до IV-го щорічного студентського мотиваційного форуму-2023 «Фахівці довкілля: зелена відбудова України та міжнародні тренди» (https://www.facebook.com/Sustainability) ініційований Асоціацією професіоналів довкілля (PAEW) та зібрав понад 360 учасників в ефірі та 696 зареєстрованих – успішних практиків-енвайронменталістів з різних сфер, викладачів з-понад 40 ЗВО, що готують фахівців довкілля і студентів – майбутніх агентів зеленої трансформації.

Зрозуміло, що кадрова криза щомісяця глибшає, а воєнна та поствоєнна зелена відбудова, як і екотрансформація всіх сфер та галузей, потребує значної кількості підготованих спеціалістів.

Основні питання форуму:

• На що звернути увагу майбутнім фахівцям довкілля?
  • Хто потрібен громадам і бізнесу?
  • Які знання потрібно набути додатково ще до отримання диплому?
  • Де пройти практику? та ін.

Звісно, що екологічні спеціальності – мега перспективно вже в найближчі роки, де і як себе знайти в професії, хто може допомогти та в якому напрямку дивитись випускникам екологічних спеціальностей!?

Досвідом поділилсь наступні фахівці:

Олег БОНДАРЕНКО, народний депутат, голова комітету екополітики та природокористування ВР

Ганна ЗАМАЗЄЄВА, голова Держенергоефективності України

Ірина КОЗЛОВА, начальник управління комунальної екології департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради

Ірина БРИЛЬОВА, провідний фахівець з екології «АСТАРТА-  Київ»

Анжеліка ЛІВІЦЬКА, керівник практики енергетики та природніх ресурсів, а також захисту довкілля та сталого розвитку ARZINGER

ТЕТЯНА КОЦЮБА, геолог-еколог із 17-річним досвідом роботи в «Геологічна інвестиційна група»

Анна АМБРОСОВА, промисловий еколог, громадський діяч, експерт коаліції громадських організацій «Досить труїти Кривий Ріг»

Олексій ОБРІЗАН, директор департаменту з питань екологічної безпеки АТ «Українська залізниця»

Рената ЯРЕСЬКО, начальниця відділу зв’язків з громадськістю дирекції зі стратегічних комунікацій НАЕК «Енергоатом»

Олег БОТА, директор компанії «ЦЕНТР Лтд»

Іван ПАЛАМАРЧУК, заслужений природоохоронець України

Валентин ЩЕРБИНА, віце-президент PAEW з військової екології та відновлення екосистем

Владислав АНТИПОВ, генеральний директор ЦЕРН

Леся БАГІНСЬКА, адвокат АО «Екобезпека»

Олександр РОЗАНОВ - Голова ГО «ЗАХИСТ МАЛИХ РІЧОК УКРАЇНИ» та директор ТОВ «НВП «ЕКОІНН»

Деякі представники роботодавців пропонували вільні вакансії для випускників екологів, запрошували на практику до своїх підприємств. Учасники мали змогу задати свої питання та висловити свою думку.