У зоні відчуження

У зоні відчуження

11 вересня 2018 року на запрошення голови  Рівненського обласного об'єднання Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України", члена  Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Ольховика Віктора Георгієвича  директор ННІ агроекології та землеустрою Алла Прищепа разом із ліквідаторами–чорнобильцями відвідала тридцяти кілометрову зону відчуження Чорнобильської атомної станції.  В ході зустрічі  були обговорені проблеми зони, її використання та зміни які відбуваються.

Відвідали м. Прип’ять, місто Чорнобиль, об’єкт Чорнобиль-2 та десятикілометрова зону навколо ЧАЕС.  Схилили голови біля стели пам’яті. Згадали героїв-ліквідаторів та віддали шану живим та мертвим. Неймовірними історіями поділилися учасники цього нерівного бою з «мирним атомом»  і таким небезпечним ворогом.

Природа  відновлює свої панівні позиції навколо атомної станції. 

Слід зазначити, що сьогодні на території зони створений у 2016 році  Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник. Це територія в понад 226 тисяч гектарів з різноманіттям флори і фауни. Біосферний заповідник розташований в Іванківському та Поліському районах, у межах зони відчуження та зони безумовного відселення. Загальна площа заповідника – майже 227 тисяч гектарів, що робить його найбільшим у державі. На цей час у зоні відчуження живе близько 400 видів тварин, птахів та риб, 67 з них – занесено до Червоної книги України. Те ж з флорою: з 1 228 видів, знайдених на території зони, 61– рідкісні.  Відбувається поступове відновлення  популяцій бурих ведмедів, а також лосів, вовків, рисей, оленів . Всупереч техногенній катастрофі на території 30-ти кілометрової зони відчуження утворився унікальний природний осередок для розвитку рідкісних видів флори і фауни.

Питання залишається відкритим: «Чи потрібно Україні добудовувати атомні енергоблоки?» Думки розділилися. Працівники атомної – за. Населення, яке постраждало у 1986 році та покинуло свої домівки, ліквідатори, котрі втратили друзів, колег та свої здоров’я  – категорично проти.

Висновок один потрібно прикласти максимум зусиль, щоб зберегти  для нащадків  екологічно безпечну країну!!!назад