Студенти та викладачі інституту агроекології та землеустрою на Дні поля у Інституті сільського господарства Західного Полісся НААН

Наш надійний партнер – Інститут сільського господарства Західного Полісся НААН у останню декаду червня традиційно доброзичливо та професійно провів День поля 2019.

Участь у Дні поля взяли  керівники та спеціалісти сільськогосподарських агроформувань, працівники фітосанітарної лабораторії та управління фітосанітарної безпеки, фермери, науковці, представники фірм.

НУВГП представляли завідувач кафедри агрохімії, ґрунтознавства та землеробства Тетяна Колесник та студенти Богдана Пилип та Марина Мариніна.

У розсаднику енергетичних культур гості ознайомилися із усім наявним в Україні різноманіттям енергетичних культур : 7 сортів верби енергетичної, міскантус гігантський, сильфія пронизанолиста, сорго цукрове, тополя енергетична та нова культура – павловнія, яка відрізняється не лише вражаючою швидкістю росту, а й високою якістю деревини для деревообробних потреб.

Учасникам Дня поля було продемонстровано колекції понад 80 сортів озимих та ярих зернових культур,  біля 20 сортів і гібридів озимого вітчизняної та іноземної селекції.

Науковці інституту представили інноваційні розробки з удосконалення технологій вирощування  сої, озимого ріпаку, озимих і ярих зернових культур, а також біоенергетичних та нішевих. Привернули увагу до застосування мікродобрив та біологічних добрив в системах удобрення сільськогосподарських культур, адже у  сучасних високоінтенсивних технологіях оптимізація мінерального живлення рослин як макро- так і мікро- елементами є одним із ключових чинників. Свої інноваційні розробки демонстрували товариства з обмеженою відповідальністю  «UKRAVIT», «NPZ Україна».

Значна увага під час демонстраційного показу приділялась диверсифікації галузі рослинництва у зв’язку зі зміною клімату.

Дякуємо нашому надійному партнерові Інституту сільського господарства Західного Полісся НААН за нові знання та можливості на власні очі побачити та оцінити значні досягнення світової та українською науки рослинництва, землеробства, агрохімії та ґрунтознавства!!! Запрошуємо фермерів до впровадження нових високоякісних сортів насіння зернових та зернобобових сільськогосподарських культур, вирощуванням та поширенням яких займається Інституту сільського господарства Західного Полісся НААН.

Тетяна Колесник