СТУДЕНТИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «АГРОНОМІЯ» НА ВИРОБНИЧІЙ ПРАКТИЦІ В НІМЕЧЧИНІ

У  період з 11 червня  по 12 серпня 2018 року студенти 3 курсу спеціальності «Агрономія»  мали можливість пройти виробничу практику у  садовому господарстві «Dr. Griesbach und Sohn GbR» (Німеччина).  Підприємство «Dr. Griesbach und Sohn GbR» розташоване в м. Dohna району Heidenau області Wölkau. Воно засноване в 1991 р. і є сімейним підприємством, яке очолюють два директори  –Др. Клаус Грізбах та його син  Петер Грізбах. Петер Грізбах був керівником практики від господарства.

Садове господарство «Dr. Griesbach und Sohn GbR» займається виключно вирощуванням плодових культур та збором урожаю. Підприємство входить до складу спілки виробників «Erzeugergemeinschaft Borthener Obste.G.» У 1996 р. на базі спілки виробників було засновано ТОВ «VEOS Vertriebsgesellschaft für Obst mbH Dresden»,  основним завданням котрої  є маркетингові дослідження, складування продукції садівництва та її реалізація.

Під час практики студенти були задіяні в наступних технологічних процесах: перевірка наявності необхідного інвентарю; контроль шкідників та хвороб на деревах;  підв’язування молодих дерев; літня обрізка молодих дерев; ручне прорідження крони дерев за надлишкової кількості яблук; збирання ягід черешні та вишні й їх сортування за діаметром; зважування товарної продукції; перевірка якості збору на деревах тощо.

Студенти отримали нові знання з плодівництва, покращили розмовну англійську та німецьку мови, познайомилися зі студентами з інших європейських країн. Мали час і на екскурсії  мальовничими містами Дрезден, Лейпциг, Штутгарт, Хемніц.

Сповнені вражень, студенти повернулися в Україну та приступили до занять.

Андрій Романович , староста АХГ-41