СТУДЕНТИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «АГРОНОМІЯ» НА НАВЧАЛЬНІЙ ПРАКТИЦІ

СТУДЕНТИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «АГРОНОМІЯ»  НА НАВЧАЛЬНІЙ ПРАКТИЦІ

Для студентів початок літа – це не час для відпочинку, а можливість на практиці опанувати багатьма уміннями, котрі знадобляться в майбутньому при виконанні професійних обов’язків.

У студентів 2-го курсу спеціальності 201 «Агрономія» згідно навчального плану триває навчальна польова практика з ґрунтознавства і рослинництва. Перша частина практики передбачає оволодіння студентами навичками закладання ґрунтових розрізів, їх морфологічного опису, відбору ґрунтових зразків, класифікації та номенклатури ґрунтів, визначення основних агрономічних ґрунтових властивостей.

Об’єктами проведення практики є заплава р. Устя, Бармаківське заповідне урочище, Оржівське лісництво тощо. На кожному з об’єктів дослідження студенти закладають від 2-х до 4-х ґрунтових розрізів, заповнюють картки їх польового опису. Відібрані ґрунтові зразки з кожного розрізу висушують до повітряно-сухого стану в лабораторії ґрунтознавства кафедри агрохімії, ґрунтознавства та землеробства. У подальшому їх буде використано для визначення фізичних та агрохімічних властивостей ґрунтів.

У студентів є  можливість й побувати на екскурсії в рамках проведення практики, зокрема в Рівненській філії ДУ «Інститут охорони ґрунтів України» в с. Шубків Рівненського району. Працівники  інституту ознайомили студентів злабораторіями цієї наукової установи. Студенти змогли побачити, як і за допомогою яких приладів  проводяться різноманітні дослідження ґрунтів та вод з різних джерел (джерельної, з колодязів та водопровідної).

Сповнених вражень і нових знань студентів чекає друга половина практики – з рослинництва.