Стан і перспективи підготовки фахівців для рибної галузі України

12 вересня директор ННІ агроекології та землеустрою Алла Прищепа  та завідувач кафедри водних біоресурсів Василь Сондак взяли участь  у роботі круглого стілу на тему: «Стан і перспективи підготовки фахівців для рибної галузі України», який був організований  на факультеті тваринництва та водних біоресурсів Національного університету біоресурсів та природокористування. Участь у даному заході взяли представники дев’яти закладів вищої освіти України, де здійснюється підготовка фахівців за спеціальністю «Водні біоресурси та аквакультура», представники державного агентства рибного господарства України та державної установи «Навчально-методичного центру вищої та фахової перед вищої освіти».

Про стан і перспективи кадрового забезпечення рибної галузі в Україні доповів заступник голови державного агентства рибного господарства України Андрій Кравченко. Він висвітлив реальний стан справ у галузі, навів шляхи вирішення нагальних проблем та зупинився на концепції розвитку рибного господарства, яка була підготовлена агентством. Декан факультету тваринництва та водних біоресурсів НУБіП України Вадим Кондратюк виступив з ґрунтовною доповіддю про особливості набору та підготовки фахівців за спеціальністю «Водні біоресурси та аквакультура», в якій представив детальний аналіз вступної кампанії в усіх закладах вищої освіти України, де готують технологів з рибництва за останні три роки. Було наголошено, що спеціальність втрачає престижність, а потреба у фахівцях з кожним роком буде зростати. Доцент кафедри аквакультури НУБіП України Василь Коваленко зупинився на питаннях профорієнтаційної роботи та популяризації професії технолога з водних біоресурсів та аквакультури.  Завідувач кафедри водних біоресурсів Національного університету водного господарства і природокористування Василь Сондак розповів про стан практичної підготовки студентів нашого університету та її зв'язок із виробництвом. Завідувач кафедри гідробіології та іхтіології НУБіП Петро Шевченко, доцент цієї ж кафедри Наталія Марценюк та методист вищої категорії ДУ «НМЦ вищої та фахової перед вищої освіти» Ніна Синявська доповіли про навчально-методичне забезпечення підготовки фахівців з водних біоресурсів та аквакультури.

Усі учасники круглого столу були одноголосні щодо потреби працювати спільно і злагоджено, щоб у подальшому збільшити кількість спеціалістів з водних біоресурсів та аквакультури. В кінці було прийнято резолюцію щодо звернення до профільних міністерств і відомств країни з конкретними пропозиціями з покращення набору та підготовки фахівців за спеціальністю «Водні біоресурси та аквакультура».