Співраця з Черемським природним заповідником

Співраця з  Черемським  природним  заповідником

11 січня 2018 року директор ННІ АЗ професор Прищепа Алла Миколаївна, завідувач кафедри екології, технологій захисту навколишнього середовища та лісового господарства, , д.с.-г. н.    професор Клименко Микола Олександрович, директор Надслучанського інституту Гончар Володимир Миколайович, аспірант кафедри екології, технологій захисту навколишнього середовища та лісового господарства  Грицюк Володимир Володимирович відвідали Черемський  природний  заповідник з метою налагодження співробітництва.

Директор Черемського природного заповідника Бокшан Юрій Юрійович та наукові співробітники цього закладу розказали про історію створення та унікальність заповідника.

Коротка довідка.Черемський природний заповідник був створений Указом Президента України від 19 грудня 2001 року № 1234 на базі Черемського заказника загальнодержавного значення, площею 903 га та його охоронної зони, а також трьох заказників місцевого значення: орнітологічного заказника «Урочище Сузанка», загальнозоологічного заказника «Карасинський» та ботанічного заказника «Карасинський ялинний-1».  Заповідник розташований у північній частині Маневицького району Волинської області, на межі з Рівненською областю. Черемський природний заповідник межує з Рівненським природним заповідником, а також із зоною біля Рівненської АЕС.Територія заповідника входить до складу водно-болотного угіддя міжнародного значення «Заплава р. Стоходу», яке, згідно з критеріями Рамсарської конвенції, має велику цінність і міжнародне значення, головним чином як місце оселення водоплавних птахів.

Заповідник має власну науково-дослідну лабораторію, бібліотеку, розроблена екологічна стежка.

Науковці відвідали діючу екологічну стежку заповідника. Ознайомилися з природно-територіальними комплексами, де збереглися малопорушені антропогенною діяльністю суцільні лісові масиви з унікальним еумезотрофним (перехідним, дуже обводненим) осоково-сфагновим болотом Черемське (місцева назва «Чірмуське»), в межах якого розташоване озера Черемське та Редичі.

В результаті зустрічі сформували програму подальшого наукового співробітництва, залучення студентів спеціальностей екологія, технології захисту навколишнього середовища лісового господарства до проходження навчальних, виробничих практик та стажувань. Заплановано ряд лекцій для наукових працівників заповідника та розроблення програми про наукове співробітництво між НУВГП та Черемського природного заповідника.