Співпраця з Свєнтокшиською Політехнікою продовжується

У рамках договору про співпрацю між Національним університетом водного господарства та природокористування та Політехнікою Свєнтокшиської (Польша м.Кельце) 10 – 13 квітня 2019 року відбувся візит  польської делегації у складі Збігнєва Коруби, д.тех.н., проф., проректора з наукової роботи та співпраці з промисловістю; 2) Артура Мачьонга,  д.тех.н., проф., проректора з науково-методичної та виховної роботи зі студентами, 3) Лідії Домбек, д.т.н., проф., декана факультету інженерії середовища, геоматики та енергетики.

Відбулися робочі зустрічі делегації з ректором проф. Мошинським В.С., проректорами Лагоднюком О.А та Савіною Н.Б., директорами ННІ АЗ Прищепою А.М., ННІ БА Макаренком Р.М., заступниками директора ННІ АЗ Брежицькою О.А., Бяликом І.М. та завідувачем кафедри  геодезії та картографії Янчуком Р.М.  де були обговорені питання співпраці між університетами у підготовці магістрів зі спеціальності геодезія та картографія за подвійними дипломами, у проведенні спільних  наукових досліджень з напрямів геодезія, охорона навколишнього середовища, технології захисту навколишнього середовища, у стажуванні науково-педагогічних кадрів.  Польська делегація зустрілася зі студентами та професорсько-викладацьким складом ННІАЗ, ННІБА, де презентували освітні програми Політехніки Свентокшиської та можливостей стажування на базі закордонного ЗВО.

Науковці взяли участь  у роботі Міжнародної конференції «Університет і школа – перспективи співпраці», зокрема у панельних дискусіях: «Університет майбутнього: перспективи розвитку, мотивація до співпраці зі школою» та «Бізнес і освіта: міжнародний досвід та перспективи для України». Зі слів професора Збігнєва Коруби, такий захід є цікавий та актуальний і для Політтехніки Свєнтокшиської, оскільки школа є ключовою ланкою у формуванні майбутнього вибору спеціальності.

12 березня представники Політтехніки Свєнтокшицької відвідали навчально-науковий інститут агроекології та землеустрою, де познайомилися з роботою навчальних лабораторій кафедр хімії і фізики, геодезії та картографії, екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства. Завідувач лабораторії хімії та фізики Рудик Богдан висвітлив радіологічні  дослідження кафедри та презентував навчально-лабораторну базу, а д.б.н., професор кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства Бєдункова О.О.  навела приклади науково-дослідних робіт студентів-екологів та поділилася досвідом організації студентської наукової роботи на кафедрі .

Відповідно до  угоди про співпрацю вже цього року студенти з Польщі зможуть пройти навчальну  геодезичну практику в с. Хотин. Так завідувач кафедри геодезії та картографії Янчук Р.М. детально розказав про літні практики, які проходять на база с. Хотин. Відбувся виїзд на базу практики та були обговорені деталі співпраці у цьому напрямі.