Співпраця з Херсонським державним аграрним університетом

У рамках співпраці між Національним університетом  водного господарства та Херсонським державним аграрним університетом відбулися робочі  зустрічі директора ННІ АЗ к.с.-г..н, професора Прищепа А.М., д.с.-г.н., професора  кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства Клименка О.М., д.е.н., професора кафедри менеджменту Скрипчука П.М. з деканом факультету рибного господарства та природокористування к.б.н., доцентом Павлом Бойком, завідувачем кафедри екології та сталого розвитку імені професора Ю.В. Пилипенка д.с.-г.н., професором Віталієи Пічурою, завідувачем кафедри публічного управління та адміністрування д.е.н., професором Ларисою Потравка, к.б.н, доцентом кафедри лісового та садово-паркового господарства Тетяною Бойко. Говорили про подальшу співпрацю щодо обміну досвідом підготовки фахівців, покращення  організації навчального процесу, проведення наукових досліджень зі сталого розвитку, з охорони довкілля, збалансованого природокористування та збереження біорізноманіття.

Відбулося виїзне засідання до національного природного парку «Олешківські піски».

Парк створений відповідно до Указу президента України від 23 лютого 2010 року на двох нижньодніпровських аренах: Козачелагерській та Чалбаській загальною площею 8020,36 га та прилеглих до них територіях. Площу парку складають 3 територіально розірвані ділянки: Раденська (Козачелагерська арена), Буркутська (Чалбаська арена) та ділянка в межах штучних ставків Новокаховського рибоводного заводу частикових риб. В структурі парку виділено два природоохоронних науково-дослідних відділення «Раденське» та «Буркути». Олешківські піски (також Нижньодніпровські піски або Олешшя) являють собою ландшафти, які вражають різноманіттям, первозданністю та водночас довгою і непростою історією. На території Парку можна побачити і піщаний степ і напівпустелю, луки, зарості очерету, листяні гаї і навіть – озера.

Павло Бойко ознайомив із унікальною територією парку:  Буркутська  (Чалбаська арена). Буркути -це острів цілинної природи. Березові гайки рясно вкривають низини, подекуди і схили, а іноді і вершки горбів. Краєвиди Буркут змінюються від піщаного лісостепу з березовими гайками (сагами) до невеличких озер зарослих осокою і очеретом .Буркути дійсно унікальні – посеред сухого піщаного степу, соснового лісу чудом зберігся унікальний доісторичний оазис: луки, озера, болота та невеличкі гайки.