Співпраця НПП Мале Полісся з Національним університетом водного господарства та природокористування

У період з 29.01.2018 по 09.02.2018 року на базі Національного природного парку «Мале Полісся» переддипломну практику проходила студентка ІV-го курсу кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства навчально-наукового інституту агроекології та землеустрою Національного університету водного господарства та природокористування Кузьмук Яна Василівна.

Керівник практики від НПП «Мале Полісся» - провідний науковий співробітник Белінська Марина Миколаївна. Під час проходження практики студентка ознайомилась із нормативно-правовою базою Парку, його природоохоронною структурою та основними напрямками роботи. Працювала із методичною літературою, картографічними матеріалами Парку, з літописами природи НПП «Мале Полісся» та методичними рекомендаціями щодо розроблення екологічних стежок.

Ознайомилась із екологічною стежиною – «Перлина Славутчини», що знаходиться на території НПП «Мале Полісся».
На основі вивченої екологічної стежки студентка розробила та представила проект власної - «Голуба перлина», протяжністю в 2,5 км. Представлений проект стежини знаходиться на правому березі найбільшого озера із каскаду Голубих озер, що на території НПП «Мале Полісся» у Славутському районі і має на своєму маршруті 10 оглядово-інформаційних зупинок.

За період проходження практики Кузьмук Я.В. проявила себе як сумлінна, відповідальна, цілеспрямована студентка. Під час практики набула навичок роботи з технічною і методичною документацією та картографічними матеріалами.
Показала глибокі ґрунтовні знання з фактичного матеріалу, які було вміло використано та подано на різних етапах практики.

Всю доручену роботу виконувала старанно і своєчасно. За період практики затверджену програму виконала у повному обсязі.
НПП «Мале Полісся» висловлює слова щирої вдячності Національному університету водного господарства та природокористування за плідну співпрацю та чекає на її продовження в майбутньому.

Мале Полісся– один з найбільш своєрідних природно-географічних районів України. Природний потенціал цього краю створює всі умови для виховання та відпочинку в природі.

З метою збереження цінних природних комплексів та історико-культурних об’єктів східної частини Малого Полісся, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення, згідно з Указом Президента України від 02.08.2013р. №420/2013 створено Національний природний парк «Мале Полісся».

НПП «Мале Полісся» розташований на території Ізяславського та Славутського районів Хмельницької області на загальній площі 8762,7га, в тому числі 2764га, що надаються в постійне користування та 5998,7 га, що включаються до його складу без вилучення у землекористувачів.

На території Парку добре збереженні рослинність і фауністичні комплекси, висока залісненість, мальовнича заплава річки Горинь, унікальні мальовничі озера та болота різних типів.

Парк перебуває у підпорядкуванні Державного агентства лісових ресурсів України, оперативне управління здійснює Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства.

Офіційний веб-сайт: www.malepolisja.in.ua