Рівненська ОДА залучає екологів НУВГП до реабілітації порушених річкових екосистем

Таке рішення прийняли на нараді під керівництвом заступника голови Рівненської ОДА Віталія Ундіра, що відбулась 15 серпня 2017 р.

Колектив кафедри екології, що працює над проектами впорядкування річок області під керівництвом д.с.-г.н., професора Миколи Клименко на нараді представляли: заступник директора ННІ АЗ Ігор Статник та професор кафедри екології Ольга Бєдункова.

«Необхідно розробити чітку програму, якісний проект, який дасть позитивний результат. Для цього потрібно заключити угоду між усіма причетними структурами, а в подальшому залучати і органи місцевого самоврядування», - зазначив Віталій Ундір.

Як повідомив заступник директора навчально-наукового інституту агроекології та землеустрою НУВГП Ігор Статник, наразі колектив розробляє концепцію відновлення басейну річки Іква. Документом передбачено розробити заходи захисту водної екосистеми від забруднення, збереження ландшафту та забезпечення екологічно-безпечних умов для населення. Фахівці проводять оцінювання екологічного стану річки Іква, а саме русла, заплави та водозбірної території. Після отримання необхідних результатів дослідження, буде розроблено дорожню карту з детальним переліком природоохоронних заходів.

Результатом наради стала домовленість, що для реалізації проекту будуть залучені кошти природоохоронного фонду області та підтримка водогосподарників, будівельників та управління екології Рівненської області.