Про результати участі у Другому форумі України і Білорусі

Впродовж 3-4 жовтня у Житомирі проходив Другий форум регіонів України та Білорусі, в рамках якого відбулись екофорум, круглий стіл та виставка сучасних технологій. До участі локації на базі Житомирського державного агроекологічного університету долучились і представники ННІАЗ: директор інституту Алла Прищепа, викладачі кафедри екології Ігор Статник, Ольга Бєдункова та студент третього курсу спеціальності "Екологія" Роман Левківський.

У ході пленарного засідання екофоруму Статник І.І. представив учасникам результати роботи колективу нашого університету, на чолі з ректором Мошинським В.С. щодо ведення моніторингу екологічного стану річкових суббасейнів та розробки планів і рекомендацій інтегрованого управління станом водних ресурсів. Як зауважив керівник Державної екологічної інспекції Поліського округу Максим Железняк, подібні розробки мають гостру актуальність та повинні бути представлені на рівні басейнових рад. У ході офіційних перемов представників від нашого університету з ректорм ЖНАУ Олегом Скиданом та проректорм з наукової роботи та міжнародних зв’язків Людмилою Романчук було укладено домовленість про співпрацю в науковому та навчальному напрямках.

За програмою екофоруму відбулись також виставка результатів діяльності кафедр Житомиського державного агроекологічного університету, екскурсії до музею ґрунтознавства та Ботанічного саду ЖНАУ.

Приємним та важливим моментом стало спілкування з колегами Херсонського державного агроекологічного університету, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, а також білоруськими науковцями, які приймали активну участь у заході, представляли результати своєї наукової діяльності та укладали договори про співпрацю з українськими ЗВО.