Про результати конференції "Вода: проблеми та шляхи вирішення"

5 липня 2017 року на базі нашого університету відбулась науково-практична конференція з міжнародною участю “ВОДА:  ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ".

Президію оргкомітету конференції представляли голова комітету освіти, науки та євроінтеграції  ГР при Міносвіти України Володимир Фещенко, завідувач кафедри системного аналізу, комп'ютерного моніторингу та інженерної графіки ВНТУ Віталій Мокін, директор департаменту екології та природних ресурсів Рівненської облдержадміністрації Володимир Захарчук, голова ГО «Чиста хвиля» Володимир Савицький та директор ННІАЗ Алла Прищепа.

Пленарне засідання відкрив своєю доповіддю  завідувач кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища  та лісового господарства Микола Олександрович Клименко.

Учасники конференції також заслухали доктора технічних наук Вінницького національного технічного університету  Василя Петрука, доцента Житомирського національного агроекологічного університету  Бориса Борисюка, завідувача кафедри системного аналізу, комп’ютерного моніторингу та інженерної графіки ВНТУ Віталія Мокіна, професора кафедри аналітичної і біонеорганічної хімії  та якості води Національного університету біоресурсів і природокористування  Віктора Максіна та наших викладачів, професорів Йосипа Гриба, Аллу Прищепу, Ольгу Бєдункову.

Науковці обговорили вплив  твердих побутових відходів  на якість води, почули про нові підходи у вирішенні задач водної політики в контексті змін в законодавстві 2016-2017 роках,  вплив на водні об’єкти первинної продукції макрофітів, а сполук нітрогену - на формування угрупувань водоростей, методологічні рівні  застосування технологій біомоніторингу в системі регіонального екологічного контролю гідроекосистем, заслухали концепцію ризиків  у водних екосистемах.

Приємною подією стало нагородження науковців навчально-наукового інституту агроекології та землеустрою почесними грамотами від міністерства екології та природних ресурсів України, серед яких званням "Еколог року 2017" був відзначений доктор сільськогосподарських наук, професор Клименко Микола Олександрович.