Початок довготривалого стажування в Польщі

Початок довготривалого стажування в Польщі

Професорсько-викладацький склад двох кафедр: здоров’я людини і фізичної реабілітації, теорії та методики фізичного виховання 22.06.2017 року після зустрічі з канцлером Вищої суспільно-природничої школи ім. Вінцента Поля в Любліні доцентом Генріком Стефанеком розпочали проходження на базі даного ВНЗ Польщі 6-ти місячне стажування, яке на сьогоднішній день є необхідним для успішного провадження навчальної діяльності та отримання науковцями вчених звань. В Україні спеціальність «Фізична терапія» тільки починає розвиватися, а в країнах Європи її вже прирівняли до рівня лікарів, і випускники мають можливість активно приймати участь у відновному лікуванні, як повноцінні фахівці, що розширює можливості фізичних терапевтів у країнах Євроспілки.  Дане стажування розкриває перспективи співпраці українських та польських науковців, можливості навчання українських студентів у даному навчальному закладі та працевлаштування за фахом в європейських країнах, що відображено у підписаній угоду про співпрацю.     

Упродовж перших днів перебування в Любліні (20-21.05.2017 року) викладачі ознайомилися з потужною науково-практичною базою Люблінського науково-технологічного парку. Нашій увазі було представлено генетичну лабораторію, яка займається проблематикою, пов'язаною з впровадженням методик генетичних досліджень у спорті, фізичній терапії та фізичному вихованні. Директор парку, кандидат наук Аркадіуш Малек також представив Лабораторію відновлювальних джерел енергії та живлення транспорту альтернативним видом палива, запропонував прийняти участь у тренінгах з організації моно- та мультинаціональних проектів у сфері фізичної терапії та ерготерапії. Особливо вразив підхід до забезпечення електроенергією, її ощадність, що є дуже актуальним у нашій країні – теплі і зручні умови праці та навчання, незалежно від погодних умов, та дуже низька витрата – 15 сонячних батарей забезпечують величезні приміщення парку на 1/5 електрикою.

У вільний час викладачі мали можливість ознайомитися з історією, культурою м. Любліна, досягненнями у сфері інноваційних технологій та наукових досліджень.  назад