Оптимістичні враження від лекції професора Шміттке із Дрезденської вищої школи техніки та економіки "Особливості ведення органічного землеробства"

Докторант кафедри екології ННІАЗ Тетяна Колесник та студент ННІАЗ напряму фахової підготовки «Агрономія» Василь Тимчак здійснили робочу поїздку до Житомирського національного агроекологічного університету, в стінах якого читав цикл лекцій професор Шмідтке із Дрезденської вищої школи техніки та економіки на узагальнюючу тему: «Особливості ведення органічного землеробства».

Захід цей відбувався 13.03.-14.03.2017 р і був організований за кошти грантового проекту, в якому від України партнером виступала ГС «Органічна Україна». До речі студент Василь Тимчак отримав фінансову допомогу від ГС «Органічна Україна Захід» для даної поїздки, чим був дуже задоволений і вдячний.

В ході лекцій проф. Шмідтке ознайомив слухачів із новітніми апробованими технологіями вирощування польових культур в Німеччині, які можуть бути застосовані і в Україні після відповідних апробацій. Новинками такого вирощування стало змішане вирощування зернових і бобових, зернових і трав за умов зменшення норм висіву у 4,5 рази. Результатами такого вирощування стало істотне підвищення врожайності та якості продукції зернових культур, а також значний приріст рентабельності виробництва.

Лекції велися із підтриманням бурхливої дискусії з боку українських слухачів. Подання матеріалу лектором проф. Шмідтке було дуже зрозумілим та логічно послідовним, насиченим фото дослідів  та результатами досліджень у вигляді схем, таблиць, рисунків, діаграм.  В цілому професор Шмідтке дуже зацікавив студентів та науковців новітніми технологіями вирощування органічної продукції, які вирішують проблеми збалансованого живлення рослин, боротьби із бур’янами та захисту від хвороб та шкідників.

Дякуємо прфесорові Шмідтке за цікаві та корисні лекції, а ГС «Органічна Україна» та ЖНАЕУ за високий рівень організації заходу.