Нові перспективи в сфері ГІС та картографії для студентів та викладачів

В жовтні було проведено перемовини і підписано рамковий договір про науково-технічне співробітництво між НУВГП та ТОВ «Навтек Україна».
     ТОВ «Навтек Україна» є українським підрозділом світової компанії Navteq, яка є одним із світових лідерів у підготовці картографічних матеріалів для задач загальної та автомобільної навігації.
     Компанія Navteq заснована в 1985р і має штаб-квартиру в Чікаго, США. Компанія налічує більше 4000 співробітників в 80 країнах з загальним обігом 1 млрд євро в рік. Частка компанії в сегменті штатної навігації складає – 90%. Компанія має більше 200 клієнтів, включаючи BMW, Nokia, Microsoft, Garmin, а також Prestigio.
     В рамках підписаного договору передбачається:
- здійснення спільних науково-дослідних робіт картографічної тематики, в тому числі в рамках госпдоговірних тем та тем за спеціальним фінансуванням;
- організація та здійснення польових та камеральних картографічних робіт (збір картографічних даних, верифікація, обробка, картографічна візуалізація) студентами та аспірантами спеціальності «Геоінформаційні системи і технології» на базі ТОВ «НАВТЕК УКРАЇНА»;
- сприяння з проведення навчальних курсів «Картографія», «Аналіз і моделювання в ГІС», «Геоінформаційний аналіз даних дистанційного зондування Землі» «Інструментальні засоби ГІС» в частині надання демонстраційних матеріалів, а також з проведення теоретичної та практичної частини виробничої практики студентів;
- розширення можливостей підготовки випускників НУВГП до картографічної діяльності, ГІС-моделювання тощо;
- висвітлення результатів спільної наукової діяльності у фахових українських і міжнародних виданнях та засобах масової інформації.
     Отже, безумовно, перед викладачами та студентами відкриваються нові перспективи для стажування та проходження виробничих практик (а в подальшому, можливо і працевлаштування) на сучасному підприємстві в сфері ГІС та картографії.