ННІАЗ продовжує долучатись до ініціатив із розробки Стратегії розвитку м. Рівне

Сьогодні студенти ННІАЗ на чолі з директором інституту професором Прищепою А.М. та професором кафедри екології, ТЗНС та ЛГ Бєдунковою О.О. взяли активну участь у науково-практичній конференції «Чисте довкілля – здорове життя: важливість сортування відходів як запорука екологічної безпеки», що проходила в рамках Проекту Стратегії розвитку Рівного до 2030. До складу організаторів конференції увійшли Управління з питань стратегічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Рівненської міської ради, Майстерня міста Рівне, ГО «Всеукраїнська екологічна ліга», НУВГП, ГО «Зелені ініціативи Рівного», ГО "Громадський поступ", "Волинь-Цемент" філія ПРАТ "Дікергофф Цемент Україна", ГО «Let’s do i"t», КАТП 1728 м. Рівне, Громадська координаційна рада Рівненської області та ін.

Метою заходу було висвітлення проблем поводження з побутовим сміттям  нашого міста та розгляд можливості впровадження принципів світової концепції «Нуль відходів».

У першій частині заходу, що відбувалась на базі креативного простору «Майстерня м. Рівне», де були присутні представники міської влади та бізнесу, громадські активісти, науковці, економісти та екологи розглядались питання:

- Важливість сортування сміття – запорука екологічної безпеки – спікери Прищепа А.М. та Бєдункова О.О.;

- Використання альтернативного палива з продукту переробки твердих побутових відходів при виробництві цементу. Які перспективи? – спікер Давидюк І.О., генеральний директор "Волинь-Цемент" філія ПРАТ "Дікергофф Цемент Україна";

- Переробка відновної біомаси в містах України: Е - технології та практичні виміри - спікер Скрипчук П.М., НУВГП, професор, доктор економічних наук;

- Організація компостування харчових відході та зеленої органіки на прикладі Львівського комунального підприємства «Зелене місто» - спікер Юрій Ходаковський, магістр державної служби, юрист;

- Сортування відходів і сучасні ІТ технології – спікери В. Романюк, Євгеній Павлюк, ТОВ МВКОМ;

- та інші сучасні та гострі питання стосовно організації поводження та управління муніципальними відходами.

За результатами обговорень та дискусій, що відбувались у відкритому форматі були напрацьовані пропозиції учасників конференції, які увійдуть до Стратегії розвитку м. Рівного.

Друга частина заходу відбулась на базі кафедри екології, ТЗНС та ЛГ, де в режимі круглого столу разом із студентами спілкувались громадські активісти та представник Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської ОДА Карповець Оксана Михайлівна – спеціаліст відділу оцінки впливу на довкілля. У продовження загальної тематики конференції студенти обмінялись власними поглядами на проблему комунальних відходів, обговорили також питання екологічної небезпеки специфічних видів відходів та отримали майстер-клас від Оксани Карповець щодо можливостей подання до розгляду запитів населення через сайт Міністерства екології та природних ресурсів України.

За результатами другої частини заходу, була сформована думка студентів про необхідність впровадження роздільного збору сміття в гуртожитках університету, а також започаткування еколого-просвітницької роботи в навчальних закладах нашого міста.