Науковці ННІАЗ на Національному форумі «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології»

22-23 листопада за ініціативи Всеукраїнської екологічної ліги, в м. Київ пройшов Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології». Учасники заходу розглянули проблемні питання та кращі практики формування та реалізації програм щодо поводження з відходами на місцевому та регіональному рівнях, у територіальних громадах, стан поводження з небезпечними відходами та відходами сільського господарства в Україні, ознайомились з сучасними розробками українських науковців щодо екологічного перероблення та утилізації відходів.

На пленарній сесії привітання до учасників заходу проголосили Тимочко Тетяна Валентинівна – голова ВЕЛ, голова Національної екологічної ради України; Кузьо Микола Степанович – заступник міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції; Недава Олег Анатолійович – народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи; Нігородова Світлана Анатоліївна – Національний координатор Програми малих грантів ПРООН/ГЕФ.

Наш університет на Національному Форумі представляли директор ННІАЗ, професор Прищепа  А.М. та професор кафедри екології, ТЗНС та ЛГ Бєдункова О.О.

Алла Миколаївна Прищепа координувала роботу Круглого столу «Поводження з небезпечними відходами в Україні», на якому представляли свої розробки представники українських державних установ та навчальних закладів вищої освіти. Ольга Олександрівна Бєдункова, д.б.н., доцент виступила з докладом, співавторами якого були д.с.-г.н., професор Клименко М.О. та к.с.-г.н., професор Прищепа А.М. на тему «Управління відходами електричного та електронного обладнання: аналіз, проблеми та перспективи». Заключні рекомендації з докладу науковців нашого університету ввійшли до положень «Резолюції формування програм щодо поводження з відходами для об’єднаних територіальних громад», яку прийняли учасники Національного форуму.

У цілому, прийнята резолюція містила ряд ініціатив до конкретних виконавців щодо забезпечення збалансованого поводження з відходами, ефективного управління цією галуззю, підвищення рівня обізнаності та мотивації громадян, збільшення відсотка перероблених відходів та повторного використання сировини, а також гармонізації українського та європейського законодавства.