Науковці ННІ АЗ продовжують вирішення проблеми оз. Басів Кут та р. Устя

Науковці ННІ АЗ, представники кафедри екології вдруге долучились до вирішення однієї з найболючіших проблем міста Рівного - порятунку Басівкутського водосховища та відновлення його доброго стану. Адже, лабораторні дослідження останніх років доводять невідповідність санітарним вимогам одразу за декількома показниками, серед яких такі небезпечні фактори, як холероподібні вібріони та цисти лямблій. Причинами погіршення стану водойми, в першу чергу, є недотримання водоохоронної зони та прямий стік побутових стоків.

Проведення круглого столу, яке було ініційовано Громадською організацією "Басівкутська громада" та депутатами Рівнеради Олександром Довжаниця та Микологю Бляшин, відбулось 27 червня 2017 р. у конференцзалі нашого університету.

Результатом зустрічі ініціаторів заходу із науковцями, представниками громади та державних природоохоронних організацій стала розробка "Дорожньої карти з порятунку та відновлення оз. Басів Кут та р. Устя".

У рамках комплексного басейнового підходу управління водними ресурсами, Картою передбачено понад 30 заходів реабілітації водойми, які поділені на три блоки:

Організаційні - мають на меті забезпечити наявність суб'єкта, відповідального за організацію та виконання заходів;

Юридично-документальні - мають на меті впорядкувати та розробити локальні нормативні документи для досягнення цілей заходів;

Еколого-технічні - мають на меті реалізацію безпосередніх дій, спрямованих на досягнення цілей заходів.

Як зауважив професор Клименко Микола Олександрович, - зупинити погіршення стану озера та річки зможуть спільні зусилля небайдужих рівнян та чітке розуміння стратегічної мети і дотримання плану реалізації розроблених заходів як у найближчий, так і у віддаленій перспективі.