Науковці ННІ АЗ оцінили проекти юних екологів Рівненщини

Юні екологи Рівненщини, учні загальноосвітніх шкіл 10-11 класів впродовж 13-14 лютого виборювали першість на III турі Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології. Захід проходив на базі ЗОШ №19, м. Рівне, за підтримки Рівненського інституту післядипломної педагогічної освіти.

Рівень теоретичних знань, виконання та практичне значення наукових учнівських проектів оцінювало компетентне журі, яке очолював доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри НУВГП Микола Олександрович Клименко. В складі журі працювали й науковці навчально-наукового інституту агроекології та землеустрою: Прищепа Алла Миколаївна - к.с.-г.н., професор, директор ННІ АЗ; Бєдункова Ольга Олександрівна - к.с.-г.н., доцент кафедри екології; Колесник Тетяна Миколаївна - .с.-г.н., доцент кафедри екології.

Тематика учнівських проектів охоплювала широке коло екологічних проблем нашого регіону: рекультивація земель, що порушені внаслідок незаконного видобутку бурштину; енергоефективність та енергозбереження житлових будинків та шкіл, підвищення врожайності сільськогосподарських культур; оцінка стану довкілля за показниками біоіндикації та біотестування; створення екологічних стежок; вміст радіонуклідів та важких металів у продуктах харчування; інтродукція нових видів дерев; проблеми твердих побутових відходів; питання біорізноманіття наземних та водних екосистем тощо.

Важливою складовою участі в Олімпіаді для науковців ННІ АЗ було проведення профорієнтаційної роботи серед учасників заходу. Зокрема, вчителям та учням шкіл Рівненщини було надано інформацію щодо цьогорічних умов вступу до НУВГП, роздано рекламні буклети з пропозиціями обрання спеціальностей до навчання  в нашому університеті. До заходу долучились і студенти 3-го курсу НУВГП спеціальності "Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування", які також працюють над науковими екологічними проектами.

Визначені призери, після відповідного підготовчого етапу, представлятимуть Рівненську область на Всеукраїнському турі учнівської олімпіади з екології, яка проходитиме в м. Ужгород вже у березні цього року.