Науковці ННІ АЗ долучаються до вирішення екологічних проблем південного регіону України

Практично в усіх регіонах України поверхневі води уразливі перед можливістю потрапляння неочищених стічних вод, внаслідок зношеності очисних споруд. Щоб замінити систему водоочисної інфраструктури по всій країні, згідно підрахунків фахівців, необхідно близько 80 млрд. євро. Складність вирішення цієї проблеми потребує виваженого та раціонального використання водних ресурсів. З метою недопущення катастрофічної ситуації, Кілійська міська та районна адміністрації Одеської області, за сприяння Міністерства екології та природних ресурсів України, Державного агентства водних ресурсів та Громадської ради при Мінприроди України ініціювали проведення науково-практичної конференції «Раціональне використання та відновлення водних ресурсів».

До оргкомітету конференції входили директор ННІ АЗ доктор с.-г.н., професор Клименко Микола Олександрович та завідувач кафедри екології канд. с.-г.н., професор Прищепа Алла Миколаївна. Наукові доробки зазначених фахівців увійшли до колективної монографії за загальною редакцією д.т.н., професора Фещенка В.П. (вид-во Житомирського державного університету ім. І. Франка).

У роботі конференції, серед науковців центрального та північно-західного регіонів України, взяла участь і к.с.-г.н., доцент кафедри екології Бєдункова О.О., виступ якої висвітлював актуальність ведення еколого-генетичного моніторингу гідроекосистем, як засобу ранньої діагностики погіршення стану природних вод.

Результатом роботи конференції, до програми якої входило і відвідування Кілійських очисних споруд, стало формування звернення місцевих органів державного управління, громадськості та науковців України до представників влади, - про гостру необхідність  модернізації водопостачальних та водоочисних споруд міста Кілія Одеської області.