Науковці кафедри екології провели експедиційне обстеження р. Іква

У рамках виконання проекту«Наукові дослідження з відновлення і підтримки сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану р. Іква», за ініціативою Рівненської ОДА, науковцікафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства, 22 жовтня 2017 р. провели експедиційне обстеження р. Іква в межах Дубенського та Млинівського районів Рівненської області.

Комплексні наукові дослідження екологічного стану басейну річки Іква очолив завідувач кафедри, доктор с.-г.н., професор Клименко М.О. У складі виконавців були присутні директор інституту ННІ АЗ, професор Прищепа А.М., доценти Залеський І.І., Статник І.І., Троцюк В.С., Бєдункова О.О. та асистент кафедри Буднік З.М. Причини незадовільного екологічного стану річки допомагали з’ясовувати активісти місцевих громад Дубнівського та Млинівського районів, яким небайдужа доля річки, що останнім часом зазнає суттєвого  порушення умов функціонування, процесів самоочищення водного середовища та його деградації, випадіння з трофічного ланцюга чутливих видів гідробіонтів.

Результатом спільної роботи наших науковців із представниками  громад басейну р. Іква, а також представниками природоохоронних організацій та влади Рівненщини має стати розробка концепції з відновлення і підтримки сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану порушеної екосистеми річки Іква.