Міжнародна співпраця з Технічним університетом (Варна)

Днями в Національний університет водного господарства та природокористування у рамках триденного робочого візиту завітала болгарська делегація із Технічного університету – Варна, у складі координатора міжнародного проекту «Україна-Болгарія» Кристо Крачунова та начальника навчального відділу Антона Георгієва.

1 та 2 грудня делегація також працювала  у  навчально-науковому інституті агроекології та землеустрою.  Були проведені переговори про співпрацю у наукових дослідженнях та спільної підготовки студентів за спеціальністю екологія.

Директор ННІ АЗ професор Прищепа А.М. та завідувач кафедри екології професор Клименко М.О. презентували колегам здобутки наукових шкіл та результати роботи з молоддю в наукових секціях кафедри екології. Для підготовки фахівців екологів сформований потужній науково-методичний супровід. За останні роки викладачами кафедри  видано 24 підручники, 30 посібників, 17 монографій та опубліковано понад 500 публікацій з проблем збалансованого використання природних ресурсів, сталого розвитку територій, відновлення порушених водних екосистем та агросистем.

Гості відвідали навчальні лабораторії кафедри хімії та фізики. Завідувач кафедри хімії та фізики доцент Геращенко В.І. та професор Яцков М.В. провели презентацію навчальних та наукових лабораторій кафедри, ознайомили болгарських колег з навчально-методичними доробками кафедри. Працівниками кафедри впродовж останніх п’яти років видані 26 навчальних посібників (в т.ч. 6 посібників з грифом МОН України), 90 методичних вказівок. Розроблені 5 дистанційних навчальних курсів.

Болгарські колеги високо оцінили стан, ефективність та перспективи навчальної та наукової діяльності екологів НУВГП, а також можливостей студентів, які навчаються за спеціальностями «Екологія» та «Технології захисту довкілля».  Крім розгляду питання про спільні навчальні програми, в ході переговорів, йшлося і про залучення науковців ННІ АЗ до міжнародної діяльності для вирішення важливих екологічних проблем.