Мандрівка фізичних реабілітологів центром Гданська

Суботнього дня група викладачів та студентів кафедри здоровя людини і фізичної реабілітації НУВГП, які проходять стажування у Польщі, здійснила мандрівку центром Гданська. Гданськ – це найбільше портове місто Польщі, що простягнулося над Гданською протокою на півдні Балтійського моря. Воно впродовж століть з'єднувало Європу й було важливим центром товарообігу. Гданськ також величають янтарною столицею країни. Тут рівень життя високий, люди привітні, а природа щедро наділила це місце принадами, що приваблюють щороку тисячі туристів.

Район Гданська Старе Місто (Stare Miasto) виникло ще до захоплення Гданська хрестоносцями у першій половині XIV століття навколо костелу св. Ельжбєти, що знаходиться майже напроти залізничного вокзалу. В центрі Старого Міста на березі каналу Радуні стоїть Ратуша Старого міста (Ratusz Starego Miasta). Вона була збудована у 1587-1595 роках в стилі нідерландського маньєризму на місці, де раніше стояла готична будівля, що походила, приблизно, з 1380 року.  Двір Артуса  красиво та велично вписується в інтер'єр усієї вулиці, саме тут збиралися гданські патриції. Усередині будинку розкішний інтер'єр із величезною 12-метровою кахельною піччю, а фасад прикрашений медальйонами із портретами королів.

Навпроти нього знаходиться символ Гданська – Фонтан Нептуна. У XVI столітті фонтан зник зі свого місця, його повернули назад аж 1954 року. Як знак про те, що Гданськ – Нептунове місто, місто води.

Дуже видовищними є Музей бурштину, Музей науки гданської, Музей пошти польської та інші споруди.

Студенти також мали можливість легально пошукати бурштин.