Круглий стіл, присвячений творчій діяльності академіка Володимира Вернадського

31 березня 2016 року. Студенти інститутів агроекології та землеустрою, будівництва та архітектури, економіки та менеджменту, викладачі кафедр екології: професор Прищепа А.М., доценти Клименко Л.В., Стецюк Л.М., Брежицька О.А., ст.. викладачі  Ковальчук Н.С.,Михальчук М.А., Мороз О.Т. та філософії: доценти Гаєвська С.Р., Коберська Т.А., асистент Шадюк Т.А. працівники наукової бібліотеки: Ступчук Л.М.,ПерелигінаВ.Є. обговорили творчу діяльність видатного вченого, першого президента Української академії наук, основоположника учення про біосферу, ноосферу, грунтознавця, мінералога, кристалографа, засновника геохімії, біогеохімії, а також мислителя і гуманіста світового рівня Володимира Вернадського. Ідеї Вернадського лягли в основу нових провідних напрямків сучасної мінералогії, геології, гідрогеології,екології, біосферології.

З доповідями про видатного вченого і його внесок у розвиток наук і розуміння ролі людини у Всесвіті і, зокрема, довкілля, сучасну реалізацію вчення В.І. Вернадського на регіональному рівні, образ вченого у творчості В.І. Вернадського розповідали доцент кафедри філософії Світлана Гаєвська, завідувач кафедри екології Алла Прищепа, аспірантка кафедри екології Наталія Поліщук, студенти Анатолій Парфенюк, Галина Ребеш, , Олексій Блендюк, магістранти-екологи Ірина Жук та Юлія Максимчук та інші дослідники творчої спадщини вченого.
Знамено, що круглий стіл проходив у лабораторії сталого розвитку кафедри екології, де учасники, а їх було більше 40, могли ознайомитися із дослідженнями наукової школи професора Клименка М.О. із проблем сталого розвитку нашого регіону.

Палкі дискусії круглого столу, щодо ролі В.І.Вернадського у сучасні науці, ще раз підтвердили про необхідність   подальшої співпраці студентів різних напрямів.