Круглий стіл «Нашому місту – чисте і безпечне озеро»

Круглий стіл «Нашому місту – чисте і безпечне озеро»

7 червня 2017 р. науковці кафедри екології взяли участь у круглому столі на тему «Нашому місту – чисте і безпечне озеро» з обговорення екологічних проблем Басівкутського водосховища, який був ініційований  ГО "Басівкутська громада" за підтримки депутатів Рівнеради - Олександром Довжаниця та Миколою  Бляшин.

Основною метою заходу було формування стратегії відновлення та розвитку Басівкутського озера та річки Устя, які внаслідок цілого ряду причин зазнають вкрай негативних змін, серед яких найболючішою стає погіршення якості води та загального санітарно-гігієнічного стану гідроекосистеми.

До участі в обговоренні наведених проблем та пошуку шляхів їх вирішення долучились понад 50 учасників, серед яких були присутні працівники органів прийняття водогосподарських рішень, представники органів місцевого самоврядування, представники бізнесу, громадські активісти, науковці НУВГП та РДГУ, журналісти та мешканці району Басів Кут.

Виступи наших науковців висвітлювали проблеми незаконної забудови заплави Басівкутського водосховища та надходження несанкціонованих побутових стоків у грунтові та поверхневі води об’єкта (доцент, к.геогр.н. Залеський І.І.); порушення самоочисної здатності озера та динаміку прояву токсичності гідроекосистеми (доцент, к.с.-г.н. Бєдункова О.О.); необхідність дотримання басейного принципу управління водними ресурсами (доцент, к.с.-г.н. Статник І.І.).

У ході роботи круглого столу, присутні окреслили цілий ряд заходів, які сприятимуть покращенню екологічного стану Басівкутського водосховища. Серед них йшлося про необхідність перекриття несанкціонованих стоків;  відновлення доступу до води на всій протяжності берегової лінії і знесення незаконних парканів у водоохоронній зоні;  розробку карти рельєфу дна озера; проведення роз’яснювальної роботи серед населення; будівництво каналізації; влаштування навколо всього озера пішохідної велодоріжки; розробки паспорта об'єкта з реальними межами берегової лінії.

Підводячи підсумки, організатори заходу висловили своє бачення вирішення проблеми, яке зводиться до необхідності створення єдиного комунального центру, який візьме на себе відповідальність як за відновлення екологічного стану водосховища, так і подальший контроль за дотриманням природоохоронних та господарських норм у межах басейну оз. Басів Кут. назад