Екскурсія до ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ "ВИРОБНИЧО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИЙ ДНІПРОВСЬКИЙ ОСЕТРОВИЙ РИБОВІДТВОРЮВАЛЬНИЙ ЗАВОД ІМ. АКАДЕМІКА С.Т. АРТЮЩИКА"

23.10-24.10.2019 року директор ННІ АЗ Алла Прищепа, д.с.-г.н., професор  кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства Клименко О.М., д.е.н., професор кафедри менеджменту Скрипчук П.М., к.т..н Куницький С.  відвідали ІІ Міжнародну науково-практичну конференцію "Екологічні проблеми навколишнього середовища та раціонального природокористування в контексті сталого розвитку" до дня пам’яті доктора сільськогосподарських наук, професора Пилипенка Ю.В. (Херсонський аграрний університет).

Ознайомилися із роботою найбільшого в Україні та Європі осетрового рибовідтворювального заводу. У 1984-му унікальне підприємство з’явилося на Херсонщині. Виробничо-експериментальному Дніпровському осетровому рибовідтворювальному заводу, який нині носить ім’я академіка С. Т. Артющика (свого часу начальник Херсонського басейнового управління «Південьрибвод» ініціював будівництво трьох рибовідтворювальних підприємств, зокрема й Дніпровського осетрового), і досі немає аналогів у Європі. Існує думка фахівців, що, якби не це підприємство, осетрових на Херсонщині можна було побачити хіба що на картинці. Щороку на заводі з ікринки (рибопосадковий матеріал беруть з дорослих особин, які мешкають у спеціальних ставках на території підприємства) вирощують мільйони екземплярів осетрових.

Віталій Плугатарьов, директор Виробничо-експериментального Дніпровського осетрового рибовідтворювального заводу ім. академіка С. Т. Артющика зазначив, що з кожним роком підприємтсво, оновлює матеріально-технічну базу  та збільшує власне маткове поголів’я осетрових видів риб

На завод покладена велика місія, він проводить зарибнення р. Дніпро осетровими.  Вперше за останні роки завдяки власним плідникам заводом було вирощено життєстійку молодь осетрових, яка перейшла на харчування природними кормами. Кілька місяців мальки мешкають у спеціальних резервуарах, а двічі на рік — влітку та восени — молодь випускають у вільне плавання

Масовий випуск стерляді в Дніпро наукова установа розпочала з 2010 року. Впродовж цього часу випустили понад сім мільйонів особин молоді. На 2019-й тут планують випустити до півтора мільйона особин стерляді та осетра. Це дуже важливий процес. Адже завод, сформувавши власне стадо, може зариблювати молоддю осетрових не лише пониззя Дніпра та Дніпровсько-Бузький лиман, а й північно-західну частину Чорного моря.