Екологічні проблеми Рівненщини обговорили на круглому столі

21 березня  2018 р.  на базі кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства Національного університету водного господарства та природокористування  відбувся  щорічний  круглий стіл на тему «Екологічні проблеми Рівненської області та шляхи їх розв’язання на засадах сталого розвитку».  Його організаторами  вже традиційно є кафедра екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства НУВГП, Рівненська Мала академія учнівської молоді, Рівненський обласний осередок Всеукраїнської ліги.

З вітальним словом до учасників круглого столу виступили голова Департаменту екології та охорони природних ресурсів Рівненської облдержадміністрації Захарчук В.В, директор Рівненської Малої академії наук учнівської молоді, відмінник освіти України Андрєєва О.А., директор ННІ АЗ Прищепа А.М.

Цікаво та змістовно пройшов захід, у ході якого були підняті актуальні екологічні питання в масштабах нашого краю та України в цілому.

Із доповіддю на тему «Сталий розвиток громад» виступив доктор сільськогосподарських наук, професор, академік Української екологічної академії наук, завідувач кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства Національного університету водного господарства та природокористування Клименко М.О.

Директор навчально-наукового Інституту агроекології та землеустрою,  голова обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги, кандидат сільськогосподарських наук, професор кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства НУВГП Прищепа А.М.  висвітлила питання про структуру, основні пріоритети та завдання Стратегії сталого розвитку України на період до 2030 року.

Професор  кафедри екології,  к. с.-г. н, доцент кафедри  екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства НУВГП Бєдункова О.О. представила результати наукових досліджень на тему «Оцінка стану водного середовища за показниками гомеостазу риб».

Доцент кафедри екології,  технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства к. с.-г. н, доцент Колесник Т. М. виступила із доповіддю на тему «Вплив органічних добрив на фосфатний режим ґрунтів».

У ході круглого столу активну участь взяла і талановита молодь Рівненщини, представивши до уваги присутніх різнопланові доповіді щодо сучасних екологічних проблем та шляхів їх вирішення:

«Оцінка радіоекологічного ризику для здоров’я населення обумовленого радоном (на прикладі урбоекосистеми міста Рівного)» – учениця 11 класу Костопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4, вихованка РМАНУМ, переможець обласного конкурсу-захисту  науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у секції "Охорона довкілля та раціональне природокористування", дійсний член РМАНУМ – Безнюк Д.М.

«Чинники прискорення біогеохімічного колообігу фосфору в системі ґрунт-рослина» – вихованка та дійсний член РМАНУМ, учениця 11 класу Рівненського природничо-математичного ліцею «Елітар», переможець обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у секції "Екологія»  – Кричильська Ю.Р.

«Біоіндикаційна оцінка екологічного стану ґрунтового покриву м. Дубровиця Рівненської області» – учень 11 класу Дубровицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, переможець обласного конкурсу-захисту  науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у секції "Загальна біологія"  –  Лисенко О.С.

«Вплив життєвого циклу біодизелю на екологічний стан агросфери України» – студентка, IV курсу спеціальності «Екологія  охорона навколишнього середовища» НУВГП  – Яцюк Ю.О.

«Обґрунтування технологічної схеми зменшення фітотоксичності ґрунтового покриву Полісся, порушеного видобуванням бурштину» – студентка II курсспеціальності 183 "Технології захисту навколишнього середовища  –  Крупко Л.В.

«Просторово-часова динаміка екологічної небезпеки для населення, що проживає на забруднених радіонуклідами територіях» магістр, V курс, спеціальності 183 "Технології захисту навколишнього середовища" –  Дарчик О. О.