Екологи зустрілися з активної громадою Дубенського району

Екологи зустрілися з активної громадою Дубенського району

9 листопада 2018 року на запрошення голови Дубенської районної державної адміністрації Юрія Парфенюка відбулася зустріч екологів Національного університету водного господарства та природокористування з депутатами районної ради, представниками об’єднаних територіальних громад, громадськими активістами Дубнівщини, Млинівщини.   

На зустрічі завідувач кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища д.с.-г.н, професор Клименко М.О. , директор ННІ агроекології та землеустрою, к.с.-г. н., професор Прищепа А.М. виступили із  комплексною лекцією «Наукові дослідження з відновлення і підтримки сприятливого гідрологічного та санітарного стану басейну р. Іква». 

Ці наукові матеріали були підготовлені групою  вчених кафедри   екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства НУВГП:д. с.-г. н., професором Клименком М.О.; к. с.-г. н., професором Прищепою А.М.; д.б.н., професором Бєдунковою О.О.; к. с.-г. н., доцентом Статником І.І.; к. геогр. н., доцентом Залеським І.І.;  асистентом Буднік З.М. при виконанні однойменного наукового дослідження.

Дослідження проводили впродовж 2016- 2017 років. Раніше вони були представлені професором Клименком М.О., та доцентом Статником І.І. для громади Млинівського району.

Під час виступів були висвітлені основні екологічні проблеми, концепцію відновлення басейну річки та відображені вагомість та роль представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств-водокористувачів, водоканалів, наукових установ, інших зацікавлених організацій, підприємств та представники громадськості у реалізації запропонованих коротко-, середньо- та довгострокових завдань з відновлення та підтримки сприятливого режиму та санітарного стану басейну р. Іква. 

Після тривалих обговорень та дискусій з приводу порятунку річки Іква,  заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Рівненської ОДА Анатолій Шавурський повідомив, про підтримку Рівненської ОДА щодо створення Басейнової ради, як консультативно-дорадчого органу, який  буде займатиметься розробкою та втіленням Плану подолання негативних екологічних наслідків в басейні р. Іква.

Результати науковців кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства Національного університету водного господарства та природокористування є цікавими для органів влади, місцевого самоврядування і маємо надію що поступово будуть реалізованими.назад