Екологи обговорили актуальні проблеми довкілля у РМАНУМ

29 березня 2016 року у Конференц-залі Рівненського Будинку вчених відбувся круглий стіл, уже вшосте , на тему «Сучасний стан охорони довкілля в Рівненській області: проблеми та перспективи», організований Рівненською Малою академією наук учнівської молоді, Національним університетом водного господарства та природокористування (кафедрою екології) і Рівненською обласною організацією Всеукраїнської екологічної ліги за підтримки Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської обласної державної адміністрації.
Учасників круглого столу привітали начальник відділу департаменту екології та охорони природних ресурсів Наталя Яківна Сергеєва і директор Рівненської Малої академії наук учнівської молоді Олександр Анатолійович Андрєєв. Своїми виступами вони додали серйозного тону науковим повідомленням та дискусії юних і дорослих науковців, бо серед доповідачів були Прищепа А.М., к. с/г. н., професор, завідувачка кафедри екології Національного університету водного господарства та природокористування, голова обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги («Сучасні екологічні проблеми Рівненщини та шляхи їх вирішення»); Колесник Т.М., к.с/г. н., доцент кафедри екології Національного університету водного господарства та природокористування («Екологічні проблеми технології нульового обробітку грунту»); Журавчак Р.О., заступник директора Рівненського природного заповідника («Вивчення та збереження біорізноманіття та актуальність розширення природо-охоронного фонду Рівненщини»); Головко О.В., начальник відділу наукової, еколого-освітньої роботи та рекреаційного благоустрою Національного природного парку «Дермансько-Острозький», керівник гуртка Рівненської Малої академії наук учнівської молоді («Екологічне волонтерство, як форма взаємодії між громадськістю і природоохоронними установами») і вихованці РМАНУМ. Серед них  випускниця РМАНУМ, а зараз  студентка V курсу магістерської підготовки за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища» НУВГП  Олександра Корчевська, яка представила свої довготривалі дослідження «Екологічний стан урбосистеми міста Рівного за даними біомоніторингу». Власні дослідження презентували  переможці ІІ та учасники ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України 2016 року. В обговоренні регіональних екологічних проблем взяли участь студенти-магістранти стпеціаотності «Прикладна екологія» Щербаков Юрій та Карпишева Анна.
Модерувала круглий стіл його натхенниця та незмінна організаторка, методист відділення екології та аграрних наук РМАНУМ Анеліна Сергіївна Данчук.
Вступи науковців та обговорення їх доповідей засвідчили гостроту екологічних проблему, пошук шляхів їх негайного вирішення та потребу якнайширшого залучення до цього процесу небайдужих громадян краю.