Екологи долучилися до розробки стратегії поводження з побутовими відходами м. Рівного

29 жовтня у рівненській “Майстерні міста” вдруге зібралися керівництво міста, експерти, науковці та студенти щоб обговорити стратегію поводження з побутовими відходами за принципом “нуль відходів”  в рамках третьої частини науково-практичної конференції «Чисте довкілля – здорове життя: важливість сортування відходів як запорука екологічної безпеки».

До заходу долучилися директор ННІ агроекології та землеустрою професор Прищепа А.М., професор кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства д.б.н. Бєдункова О.О., студенти екологи. Перед присутніми виступив  міський голова Хомко В.Є.,  який зауважив, що в Україні є дуже багато проблем щодо поводження з твердими побутовими відходами, які спричинені недосконалим законодавством і поки ці пробіли не будуть усунені, кардинально питання не буде вирішене. "Разом з тим, будемо виходити на рівень Верховної Ради про вдосконалення законодавства, щоб в Україні змогли запрацювати сміттєпереробні та сміттєсвалювальні заводи й інші об’єкти, пов’язані зі знешкодженням твердих побутових відходів" - додав мер нашого міста.

Алла Прищепа та Ольга Бєдункова у своїх виступах зауважили про екологічну небезпеку та загрози для довкілля від полігонів побутового сміття та несанкціонованих сміттєзвалищ. Наголосили, що у стратегії розвитку міста Рівного до 2030 року обов’язково потрібно формувати завдання пов’язані із розробкою  програми управління відходами, в тому числі зменшення їх обсягу, запровадження циклу сортування, вторинного використання та переробки. Немаловажне значення має просвітницька робота та формування у населення певної культури поводження з побутовими відходами. Студенти-екологи готові долучитися до таких просвітницьких акцій у дитячих дошкільних та шкільних закладах.

За результатами науково-практичної конференції «Чисте довкілля – здорове життя: важливість сортування відходів як запорука екологічної безпеки» були сформовані пропозиції, щодо складу робочої групи з розробки стратегії поводження з відходами, до якої ввійшли  науковці НУВГП  А. Прищепа,  О. Бєдункова та П. Скрипчук.