Долучаємось до Шкільного університету

25 листопада було проведено першу зустріч зі слухачами Шкільний університет у стінах 7 навчального корпусу НУВГП. На це заняття з фізики, яке проводив завідувач навчальними лабораторіями кафедри хімії та фізики Рудик Богдан, прийшло більше двадцяти школярів різних вікових груп (від 6 класу і старше).

Метою заняття було провести цікаву та пізнавальну лекцію з оригінальними демонстраціями та розказати про складні (і не дуже) речі у доступній формі для усієї аудиторії.

Тема заняття – речовина у чотирьох агрегатних станах: тверде тіло, рідина, газ, плазма.

Разом із слухачами були поставлені питання та знайдені відповіді до таких нагальних тем, які цікавлять кожного з нас:

• що таке газ, рідина, тверде тіло з точки зору атома?
  • скільки видів льоду ви знаєте і скільки знають науковці?
  • у чому відмінність вугілля від алмазу? (як виростити з вугілля діамант розглянемо на наступних заняттях)
  • як отримати та зберегти рідкий азот (-196°С) у нормальних умовах?
  • чому короткочасне занурення руки у рідкий азот не шкідливо, і при чому тут ефект Ляйденфроста?
  • що таке адіабатичне розширення газу і які його наслідки?
  • чи можна змінити колір світлодіодів (наприклад з жовтого – у салатовий )?
  • що таке сублімація?
  • який це він, «сухий лід» (-78°С)?

Віримо, що ця півторагодинна лекція з цікавими дослідами та демонстраціями, що промайнула для усіх учасників дуже швидко, стане поштовхом для самостійного  пошуку інформації (знань) не лише з підручників, а й з усіх доступних джерел.

Більше фото на Фейсбуці