Доцент кафедри хімії та фізики ННІАЗ отримав стипендію на стажування у Фінляндії

Доцент кафедри хімії та фізики Мороз Микола Володимирович здобув  стипендію ім. Юхана Гадоліна для проведення наукових досліджень в Abo Akademi University (м. Турку, Фінляндія).  З травня по жовтень   Микола Мороз буде працювати  у науково-дослідницьких лабораторіях  в Abo Akademi University  та проводити наукові дослідження. Академія заснована у 1640 році. Сучасна Академія Або заснована після проголошення незалежності Фінляндії в 1918 році зусиллями приватних осіб і стала державною лише 1 серпня 1981 року. Штат Академії — 1127 осіб, кількість студентів — 7941, з них більше 600 іноземних більш ніж з 60 країн світу. Є філії-кампуси Академії Або Баша, Якобстад, Гельсінкі і на Аландських островах. Абітурієнти з північних країн мають складати обов'язковий тест на шведську мову, представники інших країн можуть навчатися англійською.

У 2011 р. Микола Мороз  захистив кандидатську дисертацію на тему “Фізичні основи синтезу та електропровідність суперіонних сплавів систем Ag–Ge(Sn)–S–Br(I)” у Львівському національному університеті імені Івана Франка за спеціальністю фізика напівпровідників і діелектриків та продовжив наукові дослідження. Активно публікується у міжнародних виданнях є керівником наукової лабораторії.