Діалог між поколіннями, задля збереження водних ресурсів

Минулого тижня делегація студентів нашого інституту долучились до національного заходу «Діалог між поколіннями. Молодь щодо збереження водних ресурсів», що був проведений ГО «Глобальне водне партнерство - Україна» на базі Інституту водних проблем та меліорації НААН України в м. Київ. У заході також взяли участь викладачі та співробітники науково-дослідної частини НУВГП.

Діалог був спрямований на розширення можливостей нового покоління водних лідерів, формування їх довіри та мотивації стати агентами змін на різних рівнях, починаючи від громад та водокористувачів, а також генерувати ідеї для поліпшення управління водними ресурсами та зацікавити керівників до залучення і мобілізації молоді для вирішення цих питань.

Цікавим та корисним для присутніх був перший семінар заходу. У його рамках, провідні вітчизняні фахівці з управління водними ресурсами представили формулювання глобальних водних цілей сталого розвитку та індикаторів їх прогресу. Це дало можливість усім учасникам провести аналіз та оцінку ступеня впровадження відповідних позицій у стратегічних українських документах.

Другий семінар був спрямований на пошук інструментів взаємодії молоді та політиків у водному секторі та розширення можливостей нового покоління водних лідерів. У ході жвавої дискусії, у якій активну участь приймали представники делегації від НУВГП, визначалось як залучення молоді до прийняття управлінських рішень може допомогти досягненню водних цілей, а також необхідності формування мотивації і довіри молодих лідерів до інтегрованого управління водними ресурсами.

За результатами діалогу буде визначено найактивнішу молодь, що буде делегована для участі у 15 Європейському молодіжному парламенті з водних ресурсів, який відбудеться в Будапешті у листопаді 2019 року.

Набутий досвід та отримані враження від спілкування в професійному колі ще раз довели важливість контакту між поколіннями, задля прийняття правильних рішень в управлінні водними ресурсами, їх збереження та адаптації за умов змін клімату.