День пам'яті жертв Голодоморів

26 листопада – День пам'яті жертв Голодоморів. Викладачі та студенти навчально-наукового інституту агроекології та землеустрою приєднуються до вшанування пам'яті жертв голоду, штучно організованого радянською владою.

Пам’ятаймо: Голодомор – це навмисно організована шляхом штучного голоду масова загибель українців.  Причиною голодомору стала політика сталінського режиму щодо українців як нації і щодо селян як класу. З квітня 1932 по листопад 1933 року в Україні від голоду загинуло близько 10 млн. чоловік.

Щороку у четверту суботу листопада в рамках Дня пам’яті жертв Голодоморів проходить всеукраїнська акція «Запали свічку». Традиційно пам’ять загиблих унаслідок голодоморів вшановують хвилиною мовчання та встановлюють запалену свічку на підвіконня.

Люди не спроможні щось змінити в минулому, але в змозі дати йому об'єктивну оцінку, а також винести з того уроки і запобігти поверненню гірких і драматичних сторінок історії. Всебічні та правдиві знання допоможуть уникнути подібних катастроф у майбутньому. Головне – не допустити цього у теперішньому суспільстві. Це стане найбільшим вшануванням пам'яті жертв страшної трагедії.