Білоруська делегація у НУВГП

В рамках реалізації проекту «Енергія біомаси: перетворення природного потенціалу на регіональні партнерства» до НУВГП завітала білоруська делегація в складі 12 осіб та менеджери проекту і представники Рівненської агенції із залучення інвестицій InvestinRivne Дмитро Янушеський та Сергій Ващук. Делегація білорусів була представлена вченими (Бриль О.О., Макарук Д.Г., Красовський Б.К.) та керівниками житлово-комунальних господарств, лісгоспів та громадських організацій (Крицький С.Г, Оверчук Ю.П., Воробей О.М., Гладкий В.М., Делесевич О.М., Марчик Р.Л., Кочик М.П., Сенеліна О.А., Войтова С.О.).

НУВГП як найбільший вуз Рівненщини та флагман України з підготовки фахівців водного сектору для представників білоруської делегації був цікавий з точки зору налагодження продуктивної науково-практичної співпраці. Особливий інтерес у білорусів викликав навчально-науковий інститут агроекології та землеустрою як споріднений за напрямами наукових досліджень та можливої співпраці. У ННІАЗ білорусів гостинно зустріла директор інституту, професор Алла Прищепа, розповіла про напрямки роботи інституту та перспективи співпраці, акцентуючи увагу на потужному навчально-методичному доробку школи професорів Вознюка С.Т., Клименка М.О., інноваційних досягненнях школи заслужених винахідників України Гаращенка В.І. та Яцкова М.В та значному науково-технічному прогресу розвитку кафедр землеустрою, кадастру, моніторингу земель та геоінформатики під керівництвом проф. Мошинського В.С. та геодезії та картографії під керівництвом Янчука Р.М.

У зв’язку із напруженим графіком роботи білоруської делегації в рамках програми перебування у НУВГП керівництво ННІАЗ ознайомило білорусів із досягненнями та специфікою роботи лабораторій кафедри фізики та хімії, кафедри агрохімії, ґрунтознавства та землеробства. Завідувач кафедри агрохімії, ґрунтознавства та землеробства Трушева С.С. розповіла про напрямки роботи кафедри, досягнення та зупинилася на перспективах співпраці в напрямку обміну досвідом. Непідробний інтерес викликав у гостей величезний гербарій флори Рівненщини, суміжних областей, Закарпаття та Криму, зібраний впродовж понад 15 років доцентом кафедри Володимирцем В.О.

Справжнє захоплення викликала у білоруських гостей лабораторія гідротехнічного будівництва, де в атмосфері доброзичливої науково-практичної пізнавальної екскурсії, створеної завідувачем кафедри гідротехнічного будівництва та гідравліки й неперевершеним гідом доцентом Шинкаруком Л.А., вони ознайомилися із сучасними методами та засобами моделювання управління річковим стоком за допомогою сучасних гідротехнічних споруд. Гості на власні очі побачили модель Дністровської ГЕС, над проектом створення та апробації якої на даний час працює вся кафедра та лабораторія гідротехнічного будівництва.

Результатами дружніх візитів білоруської делегації до НУВГП (23 листопада 2018 р.) та візиту докторанта Колесник Т.М. у Білорусь (22-26 жовтня 2018 р. м. Брест, м. Пружани, м. Кобрин) стало підписання угоди про співпрацю між НУВГП та Поліським аграрно-екологічним інститутом НАН Білорусі.

Шановні колеги та студенти, запрошуємо до співпраці із Поліським аграрно-екологічним інститутом НАН Білорусі!!!

Тетяна Колесник

докторант кафедри екології, технології захисту

навколишнього середовища та лісового господарства