26 квітня в Україні День пам'яті Чорнобильської катастрофи: минуло 30 років

26 квітня 2016 року виповнюється 30 років з дня жахливої катастрофи світового масштабу – аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Її наслідки відчув увесь світ, а той жахливий день навічно залишиться у пам'яті українського народу.

20 квітня 2016 року, у переддень  тридцятих роковин катастрофи на Чорнобильській атомній станції, студенти-екологи зустрілися із учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, головою громадського об’єднання "Український національний фонд допомоги інвалідам Чорнобиля у м. Рівне та Рівненській області" Ольховиком Віктором Георгійовичем.

Він поділився своїми спогадами про ті важкі дні для України, для населення м. Прип’ять, м. Чорнобиль та сіл 30-ти кілометрової зони.  Відзначив, що кожний ліквідатор ціною свого здоров’я та життя захищав свою країну, людей, дітей від «невидимого ворога» - радіації,  лише героїчні зусилля великої кількості людей дозволили уникнути ще більшого лиха. Віктор Георгійович  закликав молодь  постійно пам’ятати про подвиг цих  самовідданих людей та з повагою  відноситися до них.

Екологи з інтересом слухали про заходи які були проведені в перші місяці 1986 року в районі аварії, та охоче познайомилися із сучасним станом 30-км зони ЧАЕС.

Віктор Ольховик  продемонстрував власні фотознімки сучасного Чорнобиля та подарував іконку «Чорнобильський спас» (Бог рятує душі, чорнобильці-ліквідатори - Землю і життя на ній).

Після зустрічі студенти, ще довго обговорювали зміни в екосистемі та наслідки катастрофи,  які до сьогоднішнього дня не подолані.