Екскурсія екологічною стежкою «Від Волині до Поділля»

В рамках святкування Міжнародного  дня біорізноманіття , який відзначається 22 травня, спільними зусиллями кафедри екології та трудовим колективом Дермано –Острозького природного парку, була організована екскурсія екологічною стежкою «Від Волині до Поділля». З  проведенням екскурсії нам допомогла , випускниця нашої рідної кафедри екології , начальник відділу наукової, еколого- освітньої роботи та рекреаційного благоустрою Дермано- Острозького нацпарку Головко Оксана. Серед студентів, велике бажання  побувати на екскурсії Еко стежкою , виявили студенти кафедри екології 1-3 курсів, зокрема, Голова Благодійного фонду НУВГП,волонтер цього ж Національного парку, студентка 3 курсу групи ЕКО-31  Крук Катерина, голова студентського наукового товариства при інституті агроекології та землеустрою , студентка 3 курсу , групи ЕКО-32 Пешко Марина, студентка першого курсу Мельник Лілія, 3 курсу – Захарчук Олена, Шило Катерина, Павлова Надія, також долучився студент технічного коледжу спеціальності екологія Мельник Василь.

Цікавою та пізнавальною виявилась прогулянка тутешніми стежинами національно парку. Нами було подолано стежку екологічного характеру протяжністю 5.5 км.  Ми пройшли від пагорбів Мізоцького кряжу Волинської височини до заплави річки Збитинка – найвужчої частин Малого Полісся, перетнули унікальне карбонатне болото, перейшовши через сосновий ліс, в якому мали цікаву розповідь пані Оксани про різноманіття мохів, зустріли надзвичайно багато рослинок родини орхідних, деякі з ним могли похизуватись цвітом. Загалом ми переконались, що туристична слава дарма обходить стороною це місце. У ньому лише за кілька годин можна перейти пішки із Волинської височини на Подільську, у долині між якими розкинулось Мале Полісся. Це дозволяє побувати в різних ландшафтах і природних умовах. Завершилась наша подорож в урочищі «Зіньків камінь» яке відоме своїми легендами та є початком Кременецьких гір Подільської височини.

В завершення хочеться сказати, що така мандрівка по стежці – це хороший відпочинок, і поглиблення знань про довкілля основані на практиці для зближення з природою.