Вища освіта та Болонський процес (ЕКО)

Higher education and the Bologna process

Програма вивчення вибіркової навчальної дисципліни «Вища освіта та Болонський процес» складена відповідно до освітньопрофесійної програми фахівця рівня вищої освіти «магістр» спеціальностей 101 «Екологія». Предметом вивчення дисципліни є організація і функціонування системи вищої освіти в Україні. Дисципліна детально знайомить студентів з системою вищої освіти в Україні, її організацією, системою управління та нормативною документацією.Вивчення дисципліни «Вища освіта та Болонський процес» дозволить студентам освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» можливість отримати поглиблені знання в галузі вищої освіти в Україні. Метою навчальної дисципліни «Вища освіта та Болонський процес» є формування у студентів знань щодо програм розвитку вищої освіти України на основі запровадження Болонського процесу. Завдання дисципліни полягає у наданні студентам знань про сучасний стан вищої освіти в Україні та країн Європи, ознайомити їх з цілями та завданнями, а також з основними напрямами реформування освіти в контексті Болонського процесу, розглянути основні напрями впровадження Болонського процесу в Україні, вивчити вимоги Болонського процесу та оцінити можливості їх реалізації в Україні, ознайомити студентів з нормами кредитно-модульної системи ECTS, можливості мобільності викладачів та студентів.У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати: історію Болонського процесу; основні етапи розвитку та сучасний стан вищої освіти в Україні; мету, завдання та головні напрями реформування вищої освіти в рамках Болонського процесу; вимоги та норми Болонського процесу щодо вищої освіти; рівні впровадження вимог Болонського процесу; особливості реформування вищої освіти в Україні та інших країнах; основи кредитно-модульної системи ECTS та шляхи її впровадження в Україні, міжнародні інтеграційні заходи та програми в рамках Болонського процесу, основні нормативноправові документи в галузі вищої освіти. вміти: визначати переваги та недоліки кредитно-модульної системи, орієнтуватися в вимогах та нормах Болонського процесу, готувати документацію, необхідну для провадження кредитну-модульну систему, що забезпечує реалізацію вимог Болонського процесу; комплектувати пакет документів щодо організації навчання або роботи в закордонних ЗВО за програмами Болонського процесу; користуватися системою оцінки знань ECTS; застосовувати кредитно-модульну систему ECTS при плануванні навальних курсів на навчального навантаження.