Антропогенний вплив на басейни річок (ТЗмаг)

Аntropogenic influence on river basins

Мета вивчення дисципліни «Антропогенний вплив на басейни річок»: формування у майбутніх фахівців умінь і знань сучасних методів дослідження, оцінки та управління екологічним станом басейнів річок, а також проектування заходів, спрямованих на розв’язання різноманітних екологічних проблем та раціональне використання природних ресурсів в межах річкових басейнів. Цілі вивчення дисципліни: набуття теоретичних знань та практичних навичок у визначенні параметрів антропогенного впливу в басейні річки; знання нормативних методик оцінки екологічного стану басейнів річок та ландшафтно– екологічних принципів оптимізації геосистем; набуття умінь розробляти комплекс природоохоронних заходів для управління екологічним станом басейну малої річки. Актуальність навчальної дисципліни «Антропогенний вплив на басейни річок» полягає в необхідності у професійній діяльності фахівця з технології захисту навколишнього середовища розуміти основні закономірності функціонування річкових басейнів під впливом природних та антропогенних чинників; володіти методиками оцінки та управління екологічним станом басейнів річок, здійснювати інженерні розрахунки та проектування заходів, спрямованих на розв’язання різноманітних екологічних проблем та раціональне використання природних ресурсів в межах річкових басейнів. Дисципліна має проблемно-орієнтований підхід. Збалансоване природокористування повинно базуватися на системному та басейновому підходах. Важливого значення при цьому набуває встановлення допустимих параметрів антропогенного впливу в басейні річки, а також оцінка та управління екологічним станом річкового басейну.