ФІЗИКО-ТЕХНОЛОГІЧНА ЛАБОРАТОРІЯ НАПІВПРОВІДНИКОВОГО МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА

  •   068-146-08-78

Науковий керівник

Ім'я, Прізвище Посада Email
Микола Мороз  к.ф.-м.н., доцент кафедри хімії та фізики m.v.moroz@nuwm.edu.ua

Заступник керівника

Ім'я, Прізвище Посада Email
Богдан Рудик завідувач навчальними лабораторіями кафедри хімії та фізики
Лабораторія була організована в 1977 р. з метою проведення фундаментальних та прикладних досліджень в області напівпровідникового матеріалознавства. Наукові результати лабораторії реалізовані в 4 кандидатських дисертаціях, 2 авторських свідоцтвах і понад 150 публікаціях, більше 30 з яких прореферовано міжнародними науковометричними базами даних SCOPUSSpringer LinkThomson ISIтощо. На базі лабораторії проводили дослідження більше 50 студентів по лінії студентського наукового товариства. Результати роботи лабораторії висувались (разом з іншими науковими установами України) на здобуття Державної премії України (2010, 2011 рр.). 
Лабораторія підтримує наукові контакти з провідними вищими навчальними закладами України (Чернівецький національний університет, Львівський національний університет ім. І.Франка, Ужгородський національний університет, Національний університет Львівська політехніка), академічними установами України (Інститут напівпровідників АН України, Харківський фізико-технічний інститут), зарубіжними установами (Center for Microelectronics and Nanotechnology, University of Rzeszow, Aalto University, Finland Брукхейвенська національна лабораторія,США, Карлів університет, Чехія, Hull University, UK).
Напрями наукових досліджень:
  1. Вирощування, легування і термічна обробка кристалів напівпровідникових сполук, зокрема CdTe, і твердих розчинів на його основі.
  2. Дослідження температурних залежностей електрофізичних характеристик власних кристалів і кристалів, вирощених в інших лабораторіях.
  3. Дослідження параметрів та механізму дрейфового руху іонів Ag+ в кристалічних та склоподібних суперіонних сплавах систем Ag–Si(Ge, Sn)–S(Se, Te)–Cl(Br, I) та Ag–Sb(Bi)–S(Se, Te)–Cl(Br, I).
  4. Термодинамічні властивості сполук зазначених систем.
  5. Фотоелектричні дослідження напівпровідникових кристалів.
Основні напрями діяльності:
  • виконання фундаментальних пошукових робіт в галузі твердотільного напівпровідникового матеріалознавства;
  • встановлення взаємозв’язку між хімічним складом та фізичними властивостями досліджених матеріалів;
  • оцінка можливостей практичного використання синтезованих зразків, зокрема пошук нових суперіонних кристалічних та склоподібних сплавів, які за параметрами електро- та масо переносу належать до класу суперіонних матеріалів;
  • лабораторія сприяє підвищенню фахової підготовки студентів та викладачів кафедри шляхом залучення їх до виконання наукових досліджень.

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Політика конфіденційності

Технічна підтримка сайту

Повідомити про корупцію

Image

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11, тел. (0362) 63-32-09

mail@nuwm.edu.ua

Наші координати

Скринька довіри

Image

При використанні матеріалів - посилання на сайт  обов'язкове

Всі права захищені законодавством України

Технічна підтримка сайту

Україна, 33028, м. Рівне, вул. Соборна 11,

тел. (0362) 63-32-09

mail@nuwm.edu.ua

Наші координати

2024 Національний університет водного господарства та природокористування