50-ий (ювілейний) захист на засіданні спецради К 47.104.07 в НУВГП

Неймовірно швидко і, без перебільшення, надзвичайно цікаво промайнули 4 роки двох каденцій спеціалізованої вченої ради К 47.104.07 із захисту кандидатських дисертацій за спеціальностями 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) та 08.00.09 – облік, аналіз та аудит (за видами економічної діяльності), що активно функціонує в НУВГП під керівництвом д.е.н., професора Сазонця Ігоря Леонідовича. В здобутку спецради налічується 50 кандидатських дисертацій здобувачів практично з усіх регіонів України, зокрема міст Києва, Одеси, Луцька, Вінниці, Кривого Рогу, Кременчука, Дніпра, Мукачево, Львова, Рівного. На високому професійному рівні, ретельно та толерантно велись дискусії для підтвердження науково-практичних цінностей дисертаційних робіт 18 членами спецради.

Цікавою є статистика вікового цензу здобувачів: наймолодшому 26 років (Матвійчук І.О.), найстаршому – 69 років (Борматенко М.В.). При цьому, захист «наймудрішого» нашого здобувача був без перебільшення «майстер-класом» реалізації блискучого практичного досвіду, оскільки останні десятки років він працював на посадах інженера, програміста, провідного економіста.

В цілому близько 16 % захищених дисертаційних робіт є результатом плідного практичного досвіду, адже здобувачі прийшли в стіни нашої альма-матер підтвердити доцільність подальшого впровадження своїх ідей, що з’явились у «виробничих майстернях». Це є однозначно знаковим позитивом нашої роботи. Особливу вдячність висловлюємо ГО «Асоціація НООСФЕРА», її керівнику – д.е.н., професору, професору кафедри міжнародної економіки Ханіну І.Г. Як організаційна підтримка, так і потужні сучасні наукові акценти професора Ханіна І.Г. беззаперечно надовго залишаться настільною книгою подальших наукових розробок для молодих кандидатів наук.

Не лише захисти ставали науковим святом для професорсько-викладацького складу НУВГП. Досить цікаво, жваво проходили семінари з попереднього обговорення наукових робіт, поданих в спецраду. Найбільш активними на таких заходах були кафедри державного управління, документознавства та інформаційної діяльності, міжнародних економічних відносин, обліку і аудиту. Сподіваємось, що в наступній каденції учасники семінарів стануть не менш успішними нашими здобувачами, адже горизонт наукових зв’язків (завдяки рецензентам, опонентам, експертам) значно полегшує організацію наукової роботи загалом.

Продовжуємо рухатися вперед. Попереду – новий етап роботи, нові знайомства, нові тривоги та радощі. Пам’ятаючи кожен захисту, Ваші хвилюючі виступи, хочемо нагадати Вам, наші сьогоднішні та майбутні науковці,  слова Е. Хемінгуея: «… секрет успіху простий: ніколи не падайте духом!», а наша рука допомоги завжди буде професійною, вчасною, дружньою.

Ігор Сазонець, д.е.н., професор, завідувач кафедри державного управління, документознавства та інформаційної діяльності;

Світлана Левицька, д.е.н., професор, професор кафедри обліку і аудиту;

Ольга Павелко, к.е.н., доцент, доцент кафедри обліку і аудиту.